Psychotesty na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego – Poznań, Wielkopolskie

Osoby, które zawodowo zajmują się kierowaniem karetką, wozem strażackim lub radiowozem, wykonują odpowiedzialne zadanie, które wymaga szczególnej uwagi. Żeby sprawnie przemieszczać się w ruchu drogowym, muszą odznaczać się określonymi cechami psychoruchowymi, które weryfikowane są poprzez psychotesty na pojazd uprzywilejowany. Jeżeli należysz do wspomnianych grup zawodowych, możesz wyrobić niezbędne dokumenty potwierdzające zdolności psychomotoryczne w Pracowni Badań Psychotechnicznych w Poznaniu. Doświadczona kadra przy użyciu profesjonalnego sprzętu rzetelnie sprawdzi predyspozycje kandydatów i kierowców pracujących w Straży Pożarnej, Policji i systemie ochrony zdrowia.

Badanie kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Specyfika zawodu kierowcy obsługującego pojazdy uprzywilejowane wymaga częstszego wykonywania badań niż w przypadku innych zawodów związanych z transportem drogowym.

Badania psychologiczne dla kierowców zawodowych, taksówkarzy, kierowców pojazdów uprzywilejowanych, instruktorów, egzaminatorów oraz osób posiadających prawo jazdy kat C, CE, D, DE wykonywane są do 60 roku życia co 5 lat, a po 60 co 30 miesięcy.

Testy przeprowadzane są w komfortowych warunkach. Na badanie powinieneś zgłosić się w stanie dobrego samopoczucia, by nic nie zakłóciło wyników, które sprawdzają zdolności psychomotoryczne. Psychotesty na pojazd uprzywilejowany określają poziom inteligencji, dojrzałości społecznej i cechy osobowościowe. Analizie podlegają też procesy myślowe i decyzyjne.

Na wstępie będziesz wypełniał kwestionariusz dotyczący ogólnego stanu zdrowia, przebytych chorób i wypadków, następnie otrzymasz do rozwiązania testy, które mają zweryfikować twój stan psychiczny. Po tej części zmierzona zostanie przerzutność i podzielność twojej uwagi. Wykonywane zostaną testy aparaturowe. Psychotesty na karetkę i inne pojazdy uprzywilejowane prowadzone są przy użyciu aparatu Piórkowskiego określającego szybkość reakcji w tempie narzuconym, koordynację, jak również zdolność koncentracji. Aparatem Krzyżowym oceniana jest koncentracja, dokładność i czas spostrzegania i podejmowania działania w sytuacjach stresowych czy pod presją czasu. Badaniu podlega również odporność na zmęczenie.

Skorzystaj z oferty specjalistów od psychotestów dla kierowców!