Psychotesty dla kierowców – Poznań, Wielkopolska

Jeśli dostałeś skierowanie od pracodawcy na psychotesty dla kierowców, to zgłoś się do nas w celu wykonania badania. Na jego podstawie wystawia się zaświadczenie, które pozwoli Ci na prowadzenie służbowego auta. Dokument ten jest ważny maksymalnie przez 5 lat, licząc od daty jego wystawienia. Nasza pracownia znajduje się w centrum Poznania.

Jak wyglądają psychotesty na kierowców?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami z 2014 roku badanie składa się z trzech części. Pierwsza z nich dotyczy weryfikacji sprawności psychomotorycznej kandydata na kierowcę. Sprawdzana jest wówczas koordynacja wzrokowo  ruchowa. Odbywa się to za pomocą aparatu Piórkowskiego i tzw. krzyżowego. Dodatkowo testuje się czas reakcji kandydata przy użyciu specjalnego miernika.

W drugiej kolejności badana jest sprawność procesów poznawczych, czyli logicznego myślenia. Na końcu przechodzi się do analizy osobowości i dojrzałości społecznej. Z tej części zwolnieni są operatorzy suwnic, wózków widłowych oraz maszyn w ruchu.

Jak przygotować się na psychotesty dla kierowców?

Przed przyjściem do pracowni w Poznaniu należy pamiętać o tym, aby być wypoczętym i wyspanym. Jeśli na co dzień ktoś używa okularów lub soczewek, to musi je mieć w trakcie badań.